powiększ

WSPOMNIENIE O ANNIE GERMAN
Koncert w wykonaniu Agnieszki Babicz z zespołem BIG4BAND.Agnieszka Babicz to artystka scen muzycznych, laureatka Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Anny German w Zielonej Górze.

Spośród bogatego zbioru twórczości niezapomnianej Anny German wybrane zostały utwory najbardziej popularne i charakterystyczne dla poszczególnych okresów drogi artystycznej piosenkarki.

Nie brakuje więc takich utworów jak:
"Bal u Posejdona",
"Zakwitnę różą",
"Człowieczy los",
"Eurydyki tańczące"

O pięknie południowych stron Europy przypominają nam:
"Tango d'amore" czy "Greckie wino" a a pełna ekspresji "La mamma" wywołuje jakże wiele emocji w nas - słuchaczach.

Przeniesiemy się również za wschodnią naszą granicę, a to za sprawą pięknych ballad:
"Wychodzę sama na drogę",
"Gori, Gori".Anna German wniosła do polskiej piosenki piękno słowa, kolor, lekkość, delikatność, jej utwory przepełnione są miłością do człowieka, afirmacją życia. Teksty niosą olbrzymie wartości nie tylko literackie. W połączeniu z dźwiękiem tworzą przepiękne obrazy i wizje plastyczne, które składają się na nastrój tego koncertu, nastrój tajemniczej ekspresji i tęsknoty za marzeniami kobiety, która jako ta wędrująca Eurydyka boryka się z otaczającym ją światem , z całym jego złem i dobrem, przeciwnościami losu , a mimo to w ciągłej wędrówce po jego meandrach i zawiłościach.Narratorem, przewodnikiem swego rodzaju jest Beata Olga Kowalska, która czytanym i recytowanym słowem w postaci poezji H. Poświatowskiej, tekstów A. Achmatowej oraz fragmentów wspomnień z podróży samej Anny German prowadzi naszą Eurydykę po owych meandrach życia i człowieczego losu.

Autorem nowych aranżacji jest Jan Rejnowicz, a za sprawą instrumentalistów towarzyszących artystce nadają one utworom Anny German świeżość, pozostawiając jednocześnie autentyczny ich klimat i nastrój.

"Wędrująca Eurydyka" to rodzaj spektaklu muzycznego.POWERED BY JF MUVi STUDIO

SUNNY RIVER © 2015